Legislative Contacts

Legislative Districts Representing Small School Districts

Districts with 24,000 Students or Less

Senate Districts

14 Senate Districts Include Small School Districts

District 2 – George Gainer – Holmes, Jackson, Walton, and Washington
District 3 – Loranne Ausley – Calhoun, Franklin, Gadsden, Gulf, Hamilton, Jefferson, Liberty, Madison, Taylor, and Wakulla
District 4 – Aaron Bean – Nassau
District 5 – Jennifer Bradley – Baker, Bradford, Columbia, Dixie, Gilchrist, Lafayette, Levy, Suwannee, and Union
District 7 – Travis Hutson – Flagler
District 8 – Keith Perry – Putnam
District 10 – Wilton Simpson – Citrus and Hernando
District 12 – Dennis Baxley – Sumter
District 17 – Debbie Mayfield – Indian River
District 23 – Joe Gruters – Charlotte
District 25 – Gayle Harrell – Martin
District 26 – Ben Albritton – Charlotte, DeSoto, Glades, Hardee, Highlands, and Okeechobee
District 28 – Kathleen Passidomo – Hendry
District 39 – Ana Maria Rodriguez – Monroe

House Districts

20 House Districts Include Small School Districts

District 5 –Brad Drake – Holmes, Jackson, Walton, and Washington
District 7 – Jason Shoaf – Calhoun, Franklin, Gulf, Jefferson, Lafayette, Liberty,
Madison, Taylor, and Wakulla
District 8 – Ramon Alexander – Gadsden
District 10 – Chuck Brannon – Baker, Columbia, Hamilton, and Suwannee
District 11 – Cord Byrd – Nassau
District 19 – Bobby Payne – Bradford, Putnam, and Union
District 21 –Chuck Clemons – Dixie, and Gilchrist
District 22 – Joe Harding – Levy
District 24 – Paul Renner – Flagler
District 33 – Brett Hage – Sumter
District 34 – Ralph Massullo – Citrus and Hernando
District 35 – Blaise Ingoglia – Hernando
District 54 – Erin Grall – Indian River
District 55 – Kaylee Tuck – Glades, Highlands, and Okeechobee
District 56 – Melony Bell – DeSoto, and Hardee
District 75 – Michael Grant – Charlotte
District 80 – Lauren Melo – Hendry
District 82 – John Snyder – Martin
District 83 – Toby Overdorf – Martin
District 120 –Jim Mooney – Monroe